Tomáš Slavík to dokázal a ovládl celou Downmall Tour 2015

Tomáš Slavík dokázal zvítězit i ve finálovém závodě Downmall Tour 2015 v Praze a získal tak celkové vítězství v celé sérii. 3 závody a k tomu 3 vítězství – mise splněna.

 

JK_DOWNMALL_2015_ARKADY_001_prvw

 

Na finálový závod se těšil asi úplně každý ze závodníků i diváků. Pro Tomáše Slavíka to byl důležitý závod, který rozhodl, jestli získá celkové vítězství. Na domácí půdě, před domácím publikem a můžeme Vám říct, že lepší atmosféru jsme nikdy na závodech v obchodním centru nezažili. Jak se již dalo očekávat, tak to byl souboj mezi Prokopem, Fischbachem a Slavíkem. Nakonec se majitelem nejrychlejšího času dne stal Tomáš Slavík o 0,79 s před Fischbachem a Arkády málem praskly ve švech.

 

JK_DOWN_MALL_2015_ARKADY_0007

 

„ Na poslední závod na domácí půdě jsem se hodně těšil. Domácí publikum, rodina, kamarádi – dokáže to být opravdu motor pro podání lepšího výkonu. Na druhou stranu si člověk na sebe dokáže vytvořit tlak, že dneska prostě musí vyhrát, ať se děje co se děje. Když jsem dojel první jízdu a Fischbach mě v ní porazil o 0,09 vteřiny, tak jsem si sedl v depu, strčil hlavu mezi kolena a přemýšlel, kde dokážu zrychlit. Hodně mi to vrtalo hlavou, protože se mi ta jízda docela povedla. No moc míst na zrychlení už nebylo, takže to bude o tom celkovým nasazení, který musí být na 110%, ale člověk musí mít stále 100% kontrolu. Ve finále jsem do toho vlítnul se vším, co jsem v sobě měl a na trati jsem nechal uplně všechno. Když jsem vyjel do Arkád, tak mě absolutně elektrizovala tlaková vlna od diváků. Bylo to něco neuvěřitelnýho a v tu chvíli jsem věděl, že prostě musím. Podařilo se a náskok 0,79 s byl opravdu skvělej výkon. Děkuji pořadatelům za výbornou sérii, opravdu jsem si to užil a těším se na další. Díky všem divákům, co mě přijeli do Prahy podpořit – byli jste to vy, kdo mě dostal do cíle tak rychle!! Díky moc!!! „

 

1888823_713629898754674_6085364598464693676_o

GoPro finálová jízda Tomáš Slavík https://www.youtube.com/watch?v=axsNK0T4Xk4

Finálová jízda Slavík NOVA SPORT https://www.youtube.com/watch?v=V3pE76hKfyQ

 

 

JK_DOWN_MALL_2015_ARKADY_0001

Jedna série skončila a další hned začíná. Tomáš Slavík již ve čtvrtek odlétá směr Chile na první závody City Downhill World Tour. Pro videa, fotky a veškeré aktuality z Jižní Ameriky sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka.

 

JKP_7327_

 

 

 

 

Www.tomasslavik.com

www.facebook.com/tomslavik63

www.instagram.com/tomslavik

Photo credit: Jan Kasl, mtb-news.de, Jakub Fišer, Lukáš Navrátil

Comments

comments