Špičák IXS cup

PT_Spicak

Odjel se další důležitý závod a to Evropský pohár IXS na Špičáku. Kluci jedoucí na ShamanRacing napínácích opět zajeli výborné výsledky a poslali nám reporty. První report je od Honzy Čepeláka:

“O víkendu jsem se zúčastnil druhého závodu evropského poháru IXS na Špičáku. Závodil jsem zde už několikrát, proto mě na trati až na pár menších změn nic nepřekvapilo. V tréninku jsem si najel stopy podle mých představ a snažil jsem se v nich každou jízdu zrychlovat. V sobotní kvalifikaci bylo v tréninku ještě sucho, ale na kvalifikační jízdu zapršelo. I přesto jsem nechal stejné pláště hlavně kvůli kamenitému podkladu. Začátek jízdy se mi hodně povedlo a to bylo taky znát na prvním mezičase, kde jsem byl šestý, v druhé půlce trati jsem po jedné krizové situaci už trochu zvolnil a neriskoval a bylo z toho 16. místo. Do závodu jsem věděl, že jsem měl ještě někde rezervy a že můžu své umístění ještě zlepšit. Závodní jízda mě bavila a byla podle mých představ. Nakonec se mi povedlo zajet 8. místo s čím jsem hodně spokojený. Celý závod jsem si parádně užíval hlavně díky domácímu prostředí a fanouškům.”

 

Druhým čechem v celkovém pořadí byl pak Petr Třešňák:

“Uplynulý víkend 28.-30.06. se konal Evropský pohár na Špičáku. Šumavská dráha je náročná na přesnou jízdu a udržení rychlosti v zavřených zatáčkách, navíc až do nedělního rána byla kluzká po tom, co se na kameny naneslo bláto. Před sobotním měřeným tréninkem navíc zapršelo, přesto jsem na jízdu ponechal pláště na sucho, právě kvůli kamenitým pasážím. Zpětně bych nejspíše obul alespoň na přední kolo plášť na bláto ale i tak nebylo 18.místo špatným vstupem do závodu. Před nedělním finálem jsem změnil několik stop, jak z důvodu vyjíždění nových, tak proto, že trať rychle vysychala. Finálová jízda mi až na pár zaváhání v zavřených zatáčkách vyšla a obsadil jsem slušné 14. místo.

©photo:  Petr Milfait”

 

Comments

comments