JBC 4X Revelations

31

Tomáš Slavík dokázal vyhrát 4.kolo světové série ve fourcrossu, který nesl název JBC 4X Revelations a jel se historicky poprvé v ČR, v Jablonci nad Nisou. Slavík si tímto vítězstvím před více než 5 000 diváky potvrdil i celkové prvenství v tomto seriálu a je již jasným vítězem 4X Pro Tour world series!!!

49

Jak už sám název akce naznačoval Revelations = odhalení, že půjde obecně o něco nového, tak se vše vyplnilo na 100%. JBC 4X Revelations odhalil světu skutečný a ten správný obraz fourcrossu, jako cyklistické disciplíny, kterým by se měl tento nádherný sport ubírat. Na trati, kde jsou skoky dlouhé 15 m, drsné lesní sekce, wallride, rock garden a mnohem víc se jezdci hnali obrovskou rychlostí loket na loket s jediným cílem – zvítězit! Velkolepá fourcrossová show za účasti téměř 6 000 diváků a atmosférou, kterou by mohl závidět i sousedský fotbalový stadion, to v ČR ještě NIKDY nebylo!

969571_157384354453539_520823748_n

” Jsem strašně šťastnej, že se vše podařilo a ČR ukázala světu zač je toho loket! 4 dny před závodem nám sice trať spláchl silný déšť, ale díky solidaritě lidí a tvrdému bikerskýmu jádru se vše podařilo a já bych tímto chtěl poděkovat všem, co se na tvorbě a záchraně tratě podíleli a chci říct, že bys Vás by to opravdu nešlo. Měl sem hodně hektických 5 týdnů před závodem, co se týče organizace, ale v samotným závěru, kdy vypukla sobota a závod jsem se snažil být, co nejvíc vklidu, užít si to a pořádně se soustředit na závodění. Chyby jsem nedělal, jezdilo se mi nádherně za obrovské podpory fanoušků a shrnu to touto větou: BYL TO MŮJ NEJLEPŠÍ ZÁVOD, KTEREJ JSEM KDY JEL! Díky všem lidem, co se na tom podíleli, panu majiteli, dobrovolníkům, svoji přítelkyni, celé rodině a kámošům! ”

Po celém závodě se masivní publikum přesunulo na afterparty, kde vystupovali Pipes and Pints nebo Masters of Dirt, kteří měli afterparty v jejich režii. Jednodušše den i noc, na kterou Jablonec nad Nisou jen tak nezapomene a skvělá zpráva pro příští rok: již jednáme o datu pro JBC 4X Revelations 2014!!!!

Díky všem fanouškům, divákům, sponzorům! Bez Vás by to nešlo!

GRAB YOUR BALLS!

Záznam celého závodu(32 000 lidi sledovalo online tento přenos):
http://extreme.com/mountainbike/1029759/jbc-4x-revelation-replay-cat-tvcz

Finálová jízda(7 000 shlednuti/24hod):
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fsqo27wGzfI

Oficiální video 4X Pro Tour rd 4
http://www.pinkbike.com/video/325929/

Michal Maroši – the best pass of fourcross history (!!! 200 000 views !!!)
http://www.youtube.com/watch?v=ZnYVi7DXjtI

Photo by: Bara Berdychova, Charles Robertson, Robin Skotnicki, Ales Kocner

Comments

comments