JBC 4X Revelations!‏

jkp-7208Světová špička, souboje loket na loket a jeden vítěz – Tomáš Slavík dokázal zvítězit v druhém ročníku JBC 4X Revelations 2014 powered by GHOST bikes.

jkp-7009

Dlouho očekávaný závod sezóny, který se považuje za nejtěžší a nejlepší závod sezóny. Letošní ročník byl opravdu povedený ve všech směrech. Už minulý rok to byl v Jablonci skvělý závod. Michal Maroši tu ukázal, že Red Bull opravdu dává křídla, když své soupeře přelítl na wallridu, diváci mohli vidět fantastické souboje, ale hlavně – vítězství si tehdy připsal český reprezentant Tomáš Slavík. A historie se naštěstí opakuje, Tomáš vyhrál kvalifikaci, triumfoval i ve finále a znovu tak zvítězil v závodě o kterém minulý rok prohlásil, že to byl jeho nejpovedenější, jaký kdy jel.

jkp-6232

„ Když jsem jel na vleku na start závodu, tak jsem si říkal, proč to vůbec dělám, když jsem fyzicky úplně hotovej z organizování a teď mám podávat ty nejlepší výkony? Do toho se rozeřval kompletně celej kopec, když mě viděli jet na vleku a bylo to. Takovej kotel jednodušše člověka nakopne do maxima. V tu chvíli už jsem byl připravenej nechat na kopci úplně vše, co ve mně ještě zbylo a udělat vše pro to, abych vyhrál. V každé jízdě jsem do toho šel naplno a vyšlo mi to. Když jsem projel cílem, tak ze mě všechno spadlo. Měl jsem skvělej pocit ze svýho výkonu a skvělej pocit z dobře odvedené práce. Před finálem mě trochu rozhodil crash Hannese Slavika, kterej byl transportován helikoptérou do Liberce. Naštěstí je ok, ale crash to byl šílenej. Poprvé v životě jsem měl ve fourcrosse strach, že se někdo zabil. I když na trati jedeme proti sobě a nešetříme se, tak jsem pořád sportovci a taháme za jedno fourcrossové lano, takže nás to všechny hodně vzalo. Ale konec dobrý, vše dobré. Chtěl bych poděkovat celýmu organizačnímu teamu, svoji přítelkyni, sponzorům a v neposlední řadě všem divákům a fanouškům. Díky moc, bez Vás by to nešlo! „

jkp-7168

Nadpisy v novinách a magazínech vypodají za vše “Nad stadionem za aplausu publika proletavaji piloti v akrobatickych letadlech. Neobjednal si je Pelta, ale jedna se o slavnostni zahajani cyklistickych zavodu ve vedlejsim arealu” nebo „Atraktivitou bikeři převálcovali i fotbal“. Velkolepá akce za účasti více než 8 000 diváků a bylo opravdu na co koukat. Zítra očekávejte oficiální video závodu JBC 4X Revelations 2014.

Finálová jízda: https://www.youtube.com/watch?v=1lmYEISSOKw
GoPro Felix Beckeman finálová jízda: https://www.youtube.com/watch?v=ZzHnDkuqQfE

Photo credit: Jan Kasl

Comments

comments