Dual Mall – reporty

O víkendu se v Liberci jela světová premiéra závodu Dual Mall, tedy dualového závodu v obchodním centru. A nám se po sešly reporty od jezdců ShamanRacing, které vám tu naservírujeme pěkně pohromadě, včetně výběru těch nej. fotek.

Tomáš Slavík zvítězil v závodě FORUM DualMall, který se jel v nákupním centru FORUM v Liberci. Za účasti kvalitních českých i zahraničních riderů si tento druh závodu odjel svoji světovou premiéru, která stála opravdu za to!

Celý nápad vzešel od party z Eastern Gravity a realizace takového eventu nebyla nic jednoduchého. Co se týče tratě, tak nic většího ještě nikdy nebylo k vidění v obchodních centrech a tak si trať svým vzhledem vydobyla respekt od všech riderů. K vidění byly skoky přes sety schodu, skoky 6m do patra a 6m z patra nebo například přeskok automobilu VW Amarok. Vzhledem k opravdu velké náročnosti tratě jsme museli udělat před závodem úpravu a trať o jednu rovinku zkrátit. Nic to ovšem nezměnilo na atraktivitě celého závodu a těch neskutečných soubojů loket na loket! Celým závodem nejlépe procházela již tradiční dvojice Michal Prokop a Tomáš Slavík. Za obrovské podpory fanoušků si Tomáš Slavík těsně dojíždí pro 1.místo před Michalem Prokopem.

“Trať a celej event byl výborně připravenej. Už jen samotný vzhled tratě dával všem najevo, že se jedná o event vskutku unikátní. Velkým zlomovým bodem v celém závodu bylo zranění jednoho z riderů, který spadl na druhém step upu. V tu chvíli se rozhodlo, že trať se o jednu rovinku zkrátí a budem se více řídit heslem SAFETY FIRST, i když se nejednalo o nijak náročný skok v porovnání s kvalitou pozvaných riderů. Nicméně závod jsem si náramně užíval! Velký polety byly super, diváci fandili jak o život, rideři dávali podpisy dětem… bylo to fajn :) Ve finále jsme si to rozdali jak je již zvykem společně s Michalem Prokopem. Nakonec jsem byl rychlejší o pouhých 0,13 s a bral jsem první místo. Díky organizátorům z Eastern Gravity, sponzorům, fanouškům a tímto bych taky chtěl popřát Adamovi Staškovi brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat do pedálu.”

GoPro finálové jízdy z pohledu Tomáše Slavíka:

Trailer na oficiální FORUM DualMall video:

Více info na www.facebook.com/tomslavik63 nebo www.twitter.com/tomslavik

Michal Prokop napsal na svém webu prokoprider.net toto: “Liberec opět hostil závod v nákupním centrum. Tentokrát to nebyl sjezdový závod, ale nový formát závodu o dvou jezdích jedoucích vedle sebe, Dual Mall!

Po menší úpravě tratě po tréninku poustoupilo z kvalifikace 16 jezdců. Na tento závod jsem dorazil na poslední chvíli ze Spojených států a celý závod jsem bojoval s jetlagem.

Ve finále jsem opět soupeřil se Slavíkem a o pár setin jsem skončil na druhém místě. Podle mě to byl pěkný závod, který si diváci určitě užili!”

Třetí repot nám zaslal Kuba Říha, který si dojel pro třetí flek!:

“Dual Mall Liberec a světová premiéra unikátního dualového závodu v obchodním centru to byl jasný program tohoto víkendu. Po příjezdu do Obchoďáku jsme okouknul dráhu která vypadala na první pohled fakt brutálně, následoval trénink a kvalifikace. Po kvaldě jsme se pustili do samotných vyřazovacích jízd… Celý závod jsme bez potíží postupoval víš a víš až do semifinále kdy přišel tvrdý oříšek v podání stavitele a následného vítěze Tomáše Slavíka. Takže jsme se musel spokojit s malým finálem a bojem pouze o třetí a čtvrté místo. Malý finálko jsme ale vyhrál takže nakonec spokojenost a benda ve složení Slavík, Prokop, Říha a to se počítá ! :)

A máme tu report i od Petra Třešňáka:

“Světová premiéra závodu v dualu pořádaného v obchodním centru proběhla uplynulou sobotu v Liberci. Na akci mělo možnost startovat pouze přes dvacet pozvaných jezdců, mezi kterými byli kromě Čechů také Poláci, Němci, Rakušané, Slovák i Švéd.

Jak můžete vidět na videu z kvalifikace, dráha končila po skoku přes pick-upy. Při tréninku došlo k nepříjemnému pádu jednoho z jezdců na druhém výskoku o patro výš, a tak byla trať, téměř o polovinu, bohužel zkrácena.

Myslím si však, že si diváci přišli na své. K vidění byly jak pády, tak hezké skoky či souboje. Já jsem v závodě příliš daleko nedostal, vypadl jsem v osmifinále. Akci jsem si užil, ale už se těším na klasické závody venku, na kopci, v lese, na hlíně.”

Děkujeme a gratulejme riderům za skvělé výsledky! Vidět ShamanRacing napínáky na prvním, druhém a třetím místě je moc fajn! :)

photo: gravitymag.com, kubajsz.com, robin skotnicki

 

Comments

comments