ČP DH Monínec #1

O víkendu se ojdel první závod Českého poháru ve sjezdu 2013 na Monínci a my tu máme opět reporty od našich jezdců.

Kuba Říha – 2. místo

Během sobotního deštivého dne se na Monínec sjela kompletní česká sjezdová špička aby se poprala s tréninkem na rozmáčené trati. V neděli se podmínky změnily, trat´začala postupně osychat, ale i tak jsem zvolil na dopolední semifinálovou jízdu jistotu a nazul jsem mokré pláště, 2.místo a první body do českého poháru DH bylo příjemným překvapením. Do odpolední finálové jízdy jsem startoval jako druhý nejlepší. Meteoradar hlásil déšť, ale šel jsem do rizika a obul jsem suché Kendy. Cílem finálové jízdy jsem proletěl jako průběžně vedoucí jezdec s náskokem více než dvě vteřiny. V té chvíly byl na trati už jen skvěle jedoucí Matěj Charvát který proťal cílovou fotobuňku o dvě desetinky vteřiny dřív než já. 

Druhým místem jsme si zajistil první podium v Elitní kategorii ČP DH !

Takže velká spokojenost !!! ale dvědesitiny na vítězství to zamrzelo…

Děkuji všem sponzorům za podporu!

JakubRiha

Jan Čepelák – 5. místo

První Český pohár se konal o víkendu na Monínci. Pro mě to byl první závod tohoto seriálu, kde jsem startoval už v kategorii elite.  Počasí nebylo úplně nejlepší, a tak se celkem zábavná lehká trať proměnila ve velice bahnitou, fyzicky a technicky náročnou . Až do poslední chvíle před závodními jízdami jsem se snažil najít tu nejlepší stopu bez bahna a s tvrdým podkladem. Díky malému převýšení a délce trati se každá chyba jen těžko doháněla a byla znát na výsledném čase. Nakonec jsem v semifinále i finále zajel 5.místo. Finálová jízda nebyla úplně špatná, ale cítil jsem, že bylo pár míst, kde jsem mohl dost zrychlit. Tento výsledek je pro mě motivací do dalších závodů. O tomto víkendu se zúčastním německého IXS downhill cupu ve Winterbergu.

3554_597600253592054_1009792690_n

Petr Třešňák – 10. místo

Úvodní závod Českého poháru se konal uplynulý víkend na Monínci. Již od pátku pršelo a trénovalo se na blátě, trať byla tedy pomalá a vcelku fyzicky náročná. Na nedělní závod se počasí umoudřilo a trať začala osychat, i tak ale zůstalo několik míst zrádných. Bohužel se mi ani jedna závodní jízda nepovedla a umístil jsem se na 10. místě.  Těším se na druhý závod do Koutů nad Desnou, kde se budu snažit vše v plné míře napravit.

©photo: Aleš Kocner, Martin Liška

Tresnak_Moninec_04

Comments

comments